POLSKO-NIEMIECKA KONFERENCJA O UZALEŻNIENIACH

Przedstawiciele Naszego Ośrodka wzięli udział w polsko – niemieckiej konferencji pn. “Transgraniczna współpraca w zakresie zwalczania i zapobiegania uzależnieniom w Euroregionie Sprewa – Nysa – Bóbr”. Konferencja odbyła się w dniu 11.04.2018r. w Forst w siedzibie Starostwa Powiatu Sprewa – Nysa w ramach Europejskiego Programu INTERREG VAJednym z celów projektu, którego częścią była konferencja, jest nawiązanie współpracy pomiędzy polskimi  i niemieckimi instytucjami oraz ośrodkami leczenia uzależnień  w celu  zapobiegania i zwalczania uzależnień na terenie euroregionu Sprewa – Nysa – Bóbr.

W programie konferencji znalazły się zarówno zajęcia o charakterze wykładów, warsztatów jak i  paneli dyskusyjnych .

Jednym z głównych prelegentów był dyrektor Naszego Ośrodka, Pan Andrzej Świder przedstawiający  zagadnienie „Zapobieganie uzależnieniom w Województwie Lubuskim oraz pomoc w ich zwalczaniu na przykładzie Ośrodka dla Osób Uzależnionych „Nowy Dworek”.

Spotkanie to było bardzo owocne, zaowocowało tak nowymi transgranicznymi kontaktami jak i pierwszymi wspólnymi pomysłami dotyczącymi dalszej współpracy.

Ośrodek Nasz, mając na względzie przede wszystkim dobro swoich Pacjentów – niejednokrotnie w różnych momentach swojego życia zarobkujących poza granicami Polski – dołoży wszelkich starań, by dalsza współpraca i wymiana doświadczeń była owocna i niosła konkretne korzyści dla obu stron

Wersje wpisu:

Print Friendly, PDF & Email
single