Możesz z nami…

MONAROWISKO

Możesz z nami pojechać na Monarowisko, czyli spotkanie społeczności terapeutycznych ośrodków MONARU z całej Polski. Od kilku lat nasz ośrodek gościnnie uczestniczy w tych spotkaniach. Podczas Monarowiska pacjenci biorą udział w różnych imprezach sportowych, np. rozgrywkach siatkówki i piłki ulicznej oraz prezentacjach artystycznych, integrując się z pacjentami innych ośrodków.

PIŁKA ULICZNA

Możesz z nami grać w piłkę uliczną. Drużyna ośrodka uczestniczy w mistrzostwach Polski w tej dyscyplinie, a kilku pacjentów wchodzi w skład reprezentacji Polski Piłki Ulicznej i bierze udział w Mistrzostwach Świata. Obecnie budujemy w ośrodku w filii Joker boisko do tej dyscypliny sportowej.

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „JANSON CUP”

Możesz z nami wziąć udział w cyklicznej imprezie ośrodkowej – turnieju piłki nożnej. Turniej posiada swoją wieloletnią historię, organizowany jest od 2003 roku. Podczas turnieju systemem pucharowym drużyny piłkarskie poszczególnych filii współzawodniczą o Puchar JANSON CUP. Turniejowi towarzyszy wiele imprez, np. koncerty, kabaret, palenie ogniska i pieczenie kiełbasek itp. Pomysłodawcą imprezy jest Janusz Atraszkiewicz, terapeuta zajęciowy ze specjalizacją w arteterapii. Celem terapeutycznym Turnieju jest: podnoszenie sprawności fizycznej pacjentów; integracja pacjentów wszystkich filii Ośrodka; uczenie współzawodnictwa i rywalizacji fair-play; budowanie więzi między personelem i podopiecznymi; aktywizacja i rozwijanie zainteresowań; utrzymanie i pobudzanie wiary w sens życia; likwidacja napięć i nieporozumień wśród pacjentów.

WOODSTOCK

Możesz z nami….
Woodstock – jesteśmy na przystanku Woodstock! Od kilku jesteśmy obecni podczas tego wielkiego letniego festiwalu w Kostrzynie nad Odrą. Możesz z nami pojechać, spać w namiocie, słuchać muzyki…. Rozdajemy ulotki, edukujemy, bawimy się 🙂

WYJAZDY INTEGRACYJNE

Możesz z nami pojechać nad morze, w góry lub nad jezioro. Każdego roku część pacjentów programu podstawowego uczestniczy w wyjeździe integracyjnym. Celem wyjazdu jest nauka alternatywnego spędzania wolnego czasu, radzenia sobie w sytuacjach zagrażających, integracja z grupą oraz odpoczynek i relaks.