Dzień kobiet w DPS

Glińsk – artystyczne obchody dnia kobiet w DPSie i na sali wiejskiej

Pomysł na artystyczne uczczenie dnia kobiet zrodził się podczas naszych odwiedzin w Domu Pomocy Społecznej w Glińsku. Postanowiliśmy przygotować krótki występ dla mieszkających tam kobiet. 8 marca cała nasza filia wyruszyła do DPSu, gdzie czekały na nas przepyszne ciasta. Agata F. zaśpiewała piosenkę „Być Kobietą”. Wspomina to w następujących słowach:

„Czułam się bardzo przejęta. Był to dla mnie bardzo ważny występ, bo wiązał się z przełamaniem własnych barier. Na pewno kosztowało mnie to wiele stresu i emocji, ale było ważnym krokiem w terapii.”Marcin B., Bartek K. i Artur M. zaśpiewali i zatańczyli przy utworze: „Dzień kobiet, niech każdy się dowie…”. Pensjonariuszki DPSu przygotowały też swoje przedstawienie, w którym przeplatały się utwory wokalne i recytatorskie. Uśmiechy zadowolenia i moc radość były dla nas najlepszą nagrodą.Szybko okazało się, że usłyszano o nas w Glińsku. Otrzymaliśmy zaproszenie od sołtysa, żeby w sobotę 10 marca zaprezentować się artystycznie w świetlicy wiejskiej. Poza wcześniej przygotowanymi piosenkami Wojciech B. zagrał na gitarze i zaśpiewał „Hallelujah” Leonarda Cohena.

 ”Czułem się bardzo dobrze. Myślę że występ się spodobał. Zrobiłem to najlepiej jak umiałem i czerpałem z tego wiele radości” – opowiada Wojtek.

Oprócz tego Norbert Z., Wojtek B. i Mateusz S. zaprezentowali scenkę „Mocna kawa wcale nie jest taka zła.” Gromkie brawa i radość zebranych Nagrodziły nasze starania. Po występie czekał nas pyszny poczęstunek, za który dziękujemy sołtysowi. Na pewno będziemy mieli co wspominać.

<-- Powrót