Nowy Dworek

Nowy DworekZnajduje się we wsi o tej samej nazwie, usytuowanej wśród zielonych lasów, nieopodal jeziora Paklicko Wielkie. Pierwsza wzmianka o wsi Nowy Dworek pochodzi z XV wieku. Filia mieści się w dworze wybudowanym około 1831 roku, który został gruntownie przebudowany na przełomie XIX i XX wieku. Jest on położony w północno-wschodniej części wsi, na wysokiej, wschodniej skarpie doliny rzeki Paklicy. Mieścił się tutaj zespół folwarczny w skład, którego wchodzi dwór, park, usytuowany po jego północnej stronie, oraz budynek mieszkalno-inwentarski.Nowy Dworek
Filia Nowy Dworek jest miejscem, w którym ośrodek rozpoczął swoją historię. Posiada największy teren i największy budynek mieszkalny spośród filii.Na obszarze oddziału mieści się park z dwoma stawkami, duży ogród na którym pacjenci sadzą własne warzywa i owoce, 5 boisk: do piłki siatkowej, piłki nożnej, piłki koszykowej, badmintona, gry w kwadrat oraz siłownia. W wolnym czasie na terenie fili można korzystać ze stołu ping-pong-owego, cymbergaja, grać w szachy, bule, piłkarzyki oraz rozwijać swoją wiedzę i zdolności korzystając z biblioteki, pracowni komputerowej, pracowni plastycznej- malując, rysując, robiąc zdjęcia czy nagrywając utwory muzyczne.Teren na którym znajduje się Nowy Dworek gwarantuje ciszę, świeże powietrze oraz urokliwe miejsca do spacerów, przejażdżek rowerowych oraz wycieczek na łódkach bądź kajakach.Nieopodal filii znajduje się również ośrodkowa stajnia, gdzie pacjenci biorą udział z zajęciach hipoterapii.

Zespół Nowego Dworku stanowią profesjonaliści dobrze przygotowani do pracy z osobami uzależnionymi. W jego skład wchodzi 7 terapeutów, psycholog.

Tutaj również znajduje się administracja ośrodka oraz dział socjalny, którego pracownicy pomagają pacjentom ustabilizować sytuację prawną, rodzinną i mieszkaniową.