Kwalifikacja

Jest filią w której odbywają się przyjęcia Pacjentów do Ośrodka. Jest oddziałem wstępnej i kompleksowej diagnostyki medycznej, psychologicznej i terapeutycznej oraz kwalifikacji do właściwej fazy leczenia. Pobyt w oddziale trwa od 3 – 6 tygodni, podczas których pacjenci uczestniczą w terapii grupowej i zajęciowej, mogą korzystać ze wsparcia indywidualnego, zapoznają się z regulaminem i zasadami funkcjonowania ośrodka, adaptują się do warunków leczenia.

W oddziale jest 30 miejsc, pacjenci mieszkają w 3-4 osobowych pokojach z ogólnie dostępnym węzłem sanitarnym osobnym dla kobiet i mężczyzn. Ponadto w budynku znajdują się dwa aneksy kuchenne, pokój dzienny, sala terapeutyczna oraz cztery pokoje terapeutyczne.

W oddziale tym znajduje się również Pion Medyczny, czynny całą dobę. Filia Kwalifikacja posiada własny teren zielony, ogródek warzywny, boisko do siatkówki oraz dwa psy. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się filia Joker, wspólna siłownia dla pacjentów tych dwóch filii i poczekalnia dla osób przyjmowanych do ośrodka.