2D nad morzem

W ostatni weekend (czyli 09-11.02.2018r.), pacjenci programu krótkoterminowego „2D”, wybrali się na długo oczekiwaną wycieczkę integracyjną. Za cel podróży obrali Szczecin (zwiedzony z przewodnikiem) i jego filharmonię, po czym przenieśli się w okolice Międzyzdrojów, aby spędzić w nich resztę weekendu. Zwiedzili gabinet figur woskowych, zagrodę żubrów, labirynt luster, a co najważniejsze – spędzali wolny i trzeźwy czas nad morzem, mimo iż bez zimowych kąpieli. Na te przyszedł czas ostatniego dnia, gdy przed powrotem do domu pozwolić sobie można było na trzy godziny w aquaparku w Świnoujściu, z którego filmiki już krążą po filii wywołując dużo radości lub zazdrości wśród pacjentów innych grup 😉

O ile sama wycieczka wydawać by się mogła czysto przyjemnościową wyprawą, niosła za sobą sporą wartość terapeutyczną. Po pierwsze została zorganizowana przez samych pacjentów, po drugie opłacona z ich osobiście wypracowanych pieniędzy, po trzecie jej cel wymagał sporych negocjacji zarówno między samymi pacjentami, jak i z zespołem terapeutycznym – wszystkim tym zadaniom grupy z „2D” podołały bez zarzutu. Większość uczestników podkreśla osobistą wartość takiej „przygody na trzeźwo”, część zwyczajnie docenia możliwość oderwania się od ośrodkowej codzienności, wszyscy zaś analizują właśnie na grupach wyniki swojej weryfikacji w warunkach pozaośrodkowych.

Poniżej część amatorskich zdjęć z wyprawy. Mamy nadzieję, że uda im się umilić nam (i Wam) czas w oczekiwaniu na ewentualny, kolejny wypad (kliknij zdjęcie aby powiększyć!):

Plan remontów na Szuflandii

Chwila zadumy

Chwila na sentymenty

Zespół czuwa!

Spacer po mieście

W oczekiwaniu na koncert

„Chłopaki, to chyba jednak nie Behemot…”

„A ponoć kierownik z nami nie jechał…”

Smażing, plażing, mewing 😉

„Po programie wpadnijcie znowu!”

Wersje wpisu:

Print Friendly, PDF & Email
single